Fotoğraflarında bir şeyler mi eksik? – OVLA

3D eserler üreten sokak sanatçılarını hünerlerini sergilerken izleyip, benzer işler yapabilmeyi hayal ettin mi hiç? Aslında dikkat çekici görseller oluşturabilmek için sadece üç adet 2D paralelkenara ihtiyacın var. Isometric uygulaması da işte bu fikirden yola çıkılarak tasarlanmış.

Üç basit adımda, muhteşem geometrik 3D görseller oluşturabilirsin. Öncelikle yeni bir palet açıyor, ardından paralel kenarları (daha doğrusu eşkenar dörtgenleri) yerleştiriyor ve düzenliyorsun. Her eşkenar dörtgen üç farklı yönden birine bakabiliyor: Dik durması için bir kez, sağa dönmesi için iki kez, sola dönmesi için ise üç kez ekrana dokunmalısın.

Şimdi 2D eşkenar dörtgenlerin hepsini bir araya getir ve ekranında bir küp şekli oluştur. Sonrasında farklı eşleştirmeler deneyebilir ve yaratıcılığını kullanarak pek çok detaylı 3D tasarıma imza atabilirsin. Eşkenar dörtgenlerden birinin bulunduğu yer hoşuna gitmezse, ekrana bir kez dokunarak onu yok edebilirsin.

ilham almaya veya bir başlangıç noktasına ihtiyacın varsa, uygulamada bulunan çok sayıdaki örnek tasarımı inceleyebilirsin. Dikkatini çeken bir tasarımın taslağına göz atmak için üzerine iki kez dokun. Bu özellik tasarımı eşkenar dörtgenlerle nasıl oluşturabileceğini anlamana yardım ediyor.

Güçlü bir 3D efekt oluşturma sürecinde renkler de önemli bir rol oynuyor. Sağ üstteki seçenekler simgesine dokun ve boya kovasını tercih et. Ardından bir renk seç ve şekillerden birinin üzerine dokun. Işte bu kadar basit. Daha yaratıcı eserler oluşturmak istediğinde filtrelerle oynayabilir veya farklı tasarımları bir araya getirerek hizalayabilirsin. içindeki dáhiyi keşfettiğinde sen de çok şaşıracaksın.

Isometric karmaşık 3D nesneleri basitleştirerek parçalarına ayırıyor ve kullanıcıların yaratıcılıklarını kullanabilmeleri için bir fırsat yaratıyor. Uygulamayı deneyerek sen de geometrik şekillerle etkileyici tasarımlar yapabilirsin.

Isometric

 

 

Fotoğraflarında bir şeylerin eksik olduğunu mu düşünüyorsun? Filtre değiştirerek istediğin sonucu elde edemiyorsan, OVLA ile fotoğraflarına metinler eklemeyi deneyebilirsin.

Mükemmel tasarlanmış pek çok fontun yer aldığı uygulama, fotoğraflarını yaratıcı bir final dokunuşuyla zenginleştirme ne yardımcı oluyor.

Uygulamayı açtıktan sonra bir fotoğraf seç ve farklı fontlar, büyüklükler, renkler ve metin konumları ile denemeler yapmaya başla.

Metinlerin öne çıkması için gölgeler ve 3D efektler kullanabilir, ardından küçük resimlerin yer aldığı geniş arşivden grafikler seçebilirsin. Opsiyonların arasında çiçek, hava, kamp, spor gibi pek çok farklı tema var.

Grafiklerin hepsini kişiselleştirme mümkün. Büyüklüklerini, renklerini ve konumlarını dilediğin gibi ayarlayabilirsin.

OVLA sayesinde sıradan fotoğraflar, muhteşem karelere dönüşecek.

OVLA

Bir cevap yazın