Movie Maker For Kids ve To the Moon tanıtım

6-8 yaş arasına yönelik bir uygulama olan Movie Maker for Kids, çocukları kendi kısa filmlerini çekmeleri için motive ediyor. Uygulamadaki sevimli karakterler, Alman geliştirici Fox & Sheep imzalı ödüllü uygulamaları daha önce kullanmış olanlara tanıdık gelecek.

Kısa bir animasyon film hazırlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İşe çocuğunun hikayesinde kullanmak istediği karakter ve aksesuarları seçmesine yardımcı olarak başla. Ardından, filmin geçeceği ortama karar vermelisiniz. Şehir silüeti veya kış manzarası gibi seçenekler arasından dilediğinizi seçerek hikayenin arka planını oluşturmanız mümkün.

Görsellere eşlik eden uygun bir müzik olmadan hiçbir film tamamlanmış sayılmaz. Filminin fon müziğini seçmek için farklı şekillerdeki simgelere tıklayarak şarkıların tanıtımlarını dinle. Yumuşak ezgilerden heyecanlı sonlara eşlik edecek yüksek tempolu müziklere kadar birçok seçenek var.

Hazır olduğunda ve çocuğunla birlikte olay örgüsüne karar verdiğinde, kaydet düğmesine bas ve parmaklarınla karakterleri sahnede gezdirmeye başla. Arıya kanat çırptım, itfaiye aracını hızlı hareket ettir ya da ekranın sol üst köşesine dokunarak sahneye özel efektler ekle ve ekranı kendi çizimleriyle donat.

Filmine daha fazla efekt, dekor ve karakter eklemek için uygulama içi satın alımlara göz at. Sonrasında patlamış mısırını alıp kaydettiğin filmleri tekrar tekrar izleyebilirsin. Dilersen çocuğunun ne kadar yetenekli olduğunu göstermek için filmi ailen ve arkadaşlarınla da paylaşabilirsin.

Kullanımı kolay arayüzü ve başarıyla tasarlanmış karakterleriyle Movie Maker for Kids minikler için muhteşem bir uygulama. Artık onlara sadece “Kayıt!” demek kalıyor.

Movie Maker For Kids

 

 

 

Çözmeye çalışırken yüreğimize dokunan bulmacalarla sık sık karşılaşmıyoruz. To the Moon ise aşık olmayı ve kaybetmeyi, yaklaşan ölüm karşısında akla gelen hatıraları anlatan hikayesiyle duygulandırıyor.

Oyunda Eva Rosalene ve Neil Watts isimlerindeki iki bilim insanını yönlendiriyor sun. Amaçları, son isteği aya gitmek olan, komadaki bir adama yardım etmek.

Oyun, komadaki adamın zihninde, geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Neden son isteğinin bu kadar önemli olduğunu öğrenecek ve bununla ilgili ne yapabileceğini terkedemezsin.

Geçmişe doğru yolculuk ettikçe, ölmek üzere olan adamın anılarını değiştirebilir ve mutluluğa ulaşması için uğraşabilirsin. Hikaye, sinematik sahnelerle ilerliyor ve bilim kurgu, gizem, mizah ve dram unsurlarının dengeli karışımı, dokunaklı bir son hazırlıyor.

To the Moon’u bitirdikten sonra tekrar oynamak istersen şaşırma. Çok sevdiğin bir roman gibi, bu oyunun hikayesine de defalarca kendini kaptırmak isteyeceğine eminiz.

To the Moon

Bir cevap yazın