Pixelmator ile Daha iyi Fotoğraflar

“ZAFER!!!!” Demek ilk köyünü ele geçirdin bile. Peki köy sakinlerinin kaderi ne olacak? Evlerini istila ettiğin köylülerin iş gücünden mi faydalanacaksın, yoksa paralarına el mi koyacaksın?

ROME: Total War’da düşeceğin ikilemler, öğle yemeğini nerede yiyeceğimize karar vermek gibi günlük sorunlarımıza pek benzemiyor.

Antik Roma topraklarına tepeden bakarak imparatorluğunu geliştirecek, köyler kuracak, başka kasabaları istila etmeleri için askerlerini sefere yollayacak ve gücünü artırmak amacıyla acımasız kararlar vereceksin.

Roma’ya bir diplomat göndererek anlaşma yapmaya çalışabilir veya asi bir örgütü para ödülü karşılığında ortadan kaldırmayı teklif edebilirsin. Ya da dilersen sıradaki hedefine bir ajan göndererek işine çok yarayacak bilgiler elde edebilirsin. Hatta gelecek vadeden bir komutanın imparatorluğundaki pozisyonunu geliştirmek için onu kızınla bile evlendirebilirsin. Üstelik henüz yalnızca oyunun yaklaşık ilk 20 dakikasında yapabileceğin şeylerden bahsettik.

Bunun gibi ufak kararları verdikten sonra heyecan başlıyor. Gerçek zamanlı savaşların, ROME: Total War serisinin imzası olmasının bir sebebi var: Her savaş çok etkileyici.

Savaşlara tepeden bakarak başlasan da ekranda parmağını kaydırarak ve kıstırma hareketleriyle savaş alanına yakınlaşabilir, karşılaşmayı cesaret edebildiğin kadar yakından izleyebilirsin. Yüzlerce asker emirlerini uygularken savaşın gidişine göre taktiğini değiştirmelisin.

ROME: Total War PC’de deneyip hayranı olan milyonlarca oyuncu, diledikleri anda iPhone veya ipad’imde oyunu oynama şansına hayran kalacak. Ama bu oyun, yalnızca eski hayranlarına hitap etmiyor. Tarihsel stratejik oyunlara ilgi duyan herkes bu oyunu indirmeli.

ROME: Total War

 

 

Kusursuz bir cumartesi gecesini geride bıraktığını düşün. Tam hayallerindeki gibi bir eğlenceyle haftanın yorgunluğunu üstünden atmışsın. Hatıra olarak da arkadaşlarınla bütün geceyi özetleyen bir fotoğraf çekmeyi başarmışsın.

Belli ki fotoğraf gecenin sonunda, bir çorbacıda çekilmiş. Arkadaşlarının hepsi eğlenceli bir gecenin sonunda mutlu ve keyifli. Biraz da fotoğrafın sıkıcı yönlerine bakalım. Arka plandaki kırmızı gömlekli kişi fotoğrafın tüm havasını bozuyor.

Fotoğrafını kusursuzlaştırmak için hemen Pixelmator’ indir melis’in. Bu görsel düzenleme uygulamasının pek çok harika özelliği var, fakat aralarından bir tanesi öne çıkıyor: Görsellerini “onarmanı” sağlayan “repair” seçeneği. Bu özellikle fotoğrafında görmek istemediğin neredeyse tüm unsurları ortadan kaldırabilirsin.

Örnek olarak arkadaki kırmızı gömlekli kişiyi ele alalım. Tek yapman gereken parmağını üzerinde gezdirmek. İşte bu kadar, kırmızı gömlekli kişi fotoğraftan yok oldu! Uygulama, boşluğu gerçekçi bir şekilde dolduruyor; böylece fotoğraf, içinde hiç kırmızı gömlekli bir kişi yokmuş gibi görünüyor.

Bu muhteşem özelliğin yanı sıra Pixelmator, fotoğraflarının en güzel yönlerini öne çıkarmak için ihtiyaç duyacağın her şeyi barındırıyor. Işığı ve renkleri düzenlemekten, fotoğrafın belli bölümlerini vurgulamaya kadar her türlü seçenek elinin altında. Eğlenceli bir gecenin ortasında çekilen fotoğraflarında bile mükemmel görüneceksin!

Pixelmator

Bir cevap yazın