VHS Camcorder ile Nostaljik Videolar Çek

Elektronik eşya mağazalarının raflarında boy göstermeye başlayan video kameralar, herkes için adeta sihir gibiydi. Görüntü kalitesi karlı olsa da doğum günü partilerinde, aile buluşmalarında, yılbaşı kutlamalarında, mezuniyet törenlerinde çekilen videolar zihnimizde sımsıcak ve net anılar bırakıyordu.

Bu günleri nostaljiyle anıyorsan VHS Camcorder sayesinde iPhone’unun güçlü kamerasıyla çektiğin videolara sanki 1986’dan kalma bir kamerayla çekilmiş havası verebilirsin. Uygulama, özlediğin her ayrıntıyı yaratıyor: Soluk renkler, 24 pikselli eski tip yazılar, hareketi takip etmekte zorlanan kamera görüntüsünde oluşan bozukluklar.

80’li yıllarda bir video kamera kullanmış olan herkes VHS Camcorder’ı kullanırken tanıdık bir deneyimle karşılaşacak. Uygulama kasıtlı bir şekilde kalitesiz sonuçlar verecek şekilde tasarlanmış. Örnek olarak tercihe bağlı seçeneklerin bir tanesi kamerayı fazla hareket ettirdiğinde görüntüyü uygun bir şekilde bozarken, bir diğeri görüntü üzerinde yatay çizgiler belirmesini sağlıyor.

Uygulamanın kontrolleri daha kolay olamazdı. Kırmızı düğmeye dokunarak kayda başla, T ve W düğmelerine dokunarak ise görüntüyü büyüt veya küçült. Dilersen ekrana eski usul tarih ve saat damgaları gibi yazılar da ekleyebilirsin.

Ayrıca daha önceden çekilmiş yüksek kaliteli bir videoyu da uygulamaya aktarabilir ve tek dokunuşla bir VHS Camcorder eserine dönüştürebilirsin. Çocukların bisiklete binmeyi öğrenirken çektiğin videoyu, kendi çocukluğundan kalma videolara benzetmek için harika bir yol!

VHS Camcorder en modern özelliği ise selfie ayarı. 80’li yıllarla alakası olmayan bu özellik, kocaman bir kamerayı yüzüne doğru döndürmek ten çok daha kolay bir seçenek sunuyor.

VHS Camcorder – The #1 VHS Ca…

 

 

 

 

İşinizi kolaylaştıracak olan bu uygulama da bizden tavsiye:

KAYAK: Uçuş, Otel ve Araba

Seyahate çıkanların vazgeçilmez uygulaması Kayak, uçak bileti alırken, otel rezervasyonu yaptırırken ve araba kiralarken en uygun fiyatları bulmayı kolaylaştırıyor.

Aynı adlı masaüstü platformuna aşina olan kullanıcılar Kayak’ın sadeliğini çok sevecek. Uçak bileti mi almak istiyorsun? Arama sonuçlarını fiyat, uçuş süresi, aktarma ve hava yolu tercihleri ne göre sıralayabilir sin. Tarihlerin esnek ise daha uygun fiyatlı alternatif uçuş günlerini de takvimde görebilirsin.

Kayak geçmişteki eğilimler ve güncel fiyatlardan yola çıkarak biletini ne zaman satın alman gerektiği konusunda sana tavsiye veriyor. Böylece en iyi fiyatı yakalayabiliyor ve gönül rahatlığıyla yer ayırtabiliyorsun.

Otel aramalarında ise seçenekler fiyat, fırsatlar, değerlendirme puanları ve yıldız sayısına göre sıralanabiliyor. Kayak’ta liste ve harita görüntüsü arasında geçiş yapman mümkün. Dolayısıyla New York’taki epey iyi görünen ucuz otel odasının şehir merkezine uzak olup olmadığını kolaylıkla anlayabiliyorsun.

Ayrıca haritadaki İşi Haritası özelliğini kullanarak restoranların, turistik yerlerin, dükkanların ve gece hayatının yoğunlukta olduğu bölgeleri görebilirsin. Şehrin tam göbeğinde konaklamak mi istiyorsun? Yoksa hareketli bölgelerden uzakta olmayı mı tercih edersin? ikisi de mümkün.

Kayak’ta harika fiyatlarla karşılaşacağına emin olabilirsin. Bu uygulamayla yaptırdığın rezervasyonlarda oda fiyatları diğer web sitelerinde bulduklarına kıyasla yüzde 35 oranında daha ucuz olabiliyor.

Rezervasyon işlemleri tamam. Peki, şimdi sırada ne var?

Seyahatler sekmesiyle yolculuk planlarını düzenleyebiliyor sun. Üstelik bunun için rezervasyonları Kayak ile yaptırmış olmana gerek yok. Gelen kutunu Kayak ile senkronize etmen veya onay e-postalarını uygulamaya iletmen yeterli. Böylece yaklaşan seyahatine dair her şey tek bir yerde toplanıyor. Bu bilgilere erişmek için Şirin’in faydalanabilirsin. Basit bir “seyahat planları” komutu ya da tercih ettiğin farklı bir ifade, hemen bir sonraki seyahat planına ulaşmanı sağlıyor.

Uçakta el bagajını koyacağın alanın büyüklüğüne dair aklında soru işaretleri mi var? Uygulamaya yeni eklenen Artırılmış Gerçeklik (AR) özelliği, çantanın boyutlarını ölçüyor ve koltuğunun üzerindeki dolaba sığıp sığmayacağını söylüyor. Tek yapman gereken aygıtınız emine doğru tutmak ve çantayı kameranla taramak. Ardından AR özelliği seni çantanın boyutlarına dair bilgilendiriyor ve çantanı bagaja av ermeni ya da yanına almanı öneriyor.

Uygulama, hava yollarının kabul ettiği bagaj boyutlarının yer aldığı kullanışlı bir liste de sunuyor. Böylece bavulunu kabine alıp alamayacağını tekrar kontrol edebiliyorsun.

KAYAK: Uçuş, Otel ve Araba

Bir cevap yazın